Bezpieczne Przedszkole

Komitet Honorowy i Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ oraz Fundacja Państwo Obywatelskie – organizacja pożytku publicznego, wspólnie z Wydawnictwem Naukowym Prawo Europejskie w Praktyce ogłaszają konkurs pt.

BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

który przeprowadzony zostanie na terenie całej Polski w okresie od 15 lutego do 30 czerwca 2014 r. 

Celem konkursu jest wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi etc. Konkursowi towarzyszy studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie etc. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu otrzymają certyfikatyBezpiecznego Przedszkola 2014. Wykazy przedszkoli, które zdobyły certyfikaty Bezpieczne Przedszkole 2014, zostaną opublikowane w miesięczniku Prawo Europejskie w Praktyce oraz w prasie lokalnej

Działania w ramach konkusu "Bezpieczne dziecko - bezpieczne Przedszkole " w naszej placówce:

Obcy niebezpieczny

Realizując to zadanie dzieci 6 letnie przestawiły bajkę "Czerwony Kapturek" za pomocą teatrzyku kukiełkowego. Na wstępie młodzi aktorzy przedstawili się oraz zaprezentowali kukiełki występujące w teatrzyku. Fabuła bajki dobrze dzieciom znana, potrafiła zaciekawić wszystkich. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu przeżywając momenty grozy jak i szczęśliwe zakończenie. Na zakończenie wyciągnięto morał z bajki - aby zachować ostrożność w kontaktach z obcymi i nie ufać nieznajomym.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc

W ramach zadnia 16.06.2014 roku przeprowadzono warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez zaproszonych ratowników medycznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczne zabawy

Każdy wychowawca dostosował formę realizacji do swojej grupy stosując: pogadanki z elementami dyskusji, rozmowę nauczającą, burze mózgów, dramę. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę i wybierają bezpieczne miejsca do zabaw. Przestrzegają zasad nie zbliżania się do nieznanych zwierząt. Wiedzą gdzie mogą się ślizgać na łyżwach a gdzie bezpiecznie kąpać.

Czytaj więcej...

Wizyta dzielnicowego

W ramach konkursu Bezpieczne dziecko - Bezpieczne Przedszkole nasz tworkowskie Przedszkole odwiedził dzielnicowy który podczas spotkania przypominał dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drodze oraz mówił o zagrożeniach w kontaktach z nieznajomymi. Dzielnicowy przypomniał dzieciom o obowiązku jazdy w fotelikach lub innych przeznaczonych do tego celu urządzeniach. Funkcjonariusz zwrócił dzieciom uwagę na zagrożenia ze strony obcych osób oraz zwierząt. Przypomniał także co należy robić w sytuacji trudnej oraz jakie należy znać numery alarmowe. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się kim jest dzielnicowy, dlaczego policyjny samochód nazywany jest radiowozem i na czym polega codzienna praca policjantów. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem - przewodnikiem psa

19 maja 2014 roku nasze Przedszkole odwiedził policjant -przewodnik psa,  który opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca. Przewodnik psa służbowego udzielił wskazówek jak się zachować, gdy zaatakuje groźny pies. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Ajaxa.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo na drodze

Kolejną lekcję bezpieczeństwa na drodze przeprowadziły nauczycielki z wszystkich grup - przedszkolaki utrwaliły  zasady poruszania się po ulicy. Od początku roku szkolnego dzieci uczą się bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drogach, potrafią określić kolor światła sygnalizatora i jego znaczenie, znają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się zachowania na drodze. O tym, jak przechodzić przez ulicę,  znajomość przepisów drogowych przedszkolaki miały szansę przećwiczyć w trakcie wycieczki po okolicy.

Czytaj więcej...

Kto może być strażakiem?

Dzieci z Przedszkola w Tworkowie odwiedziły remizę strażacką. Dzielni tworkowscy strażacy, uświadomili dzieciom przyczyny powstawania pożarów a także  istniejące zagrożenia wynikające z zaprószonego ognia oraz przekazali wiedzę jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Bezpieczny internet

13 lutego 2014 roku odbyło się w przedszkolu spotkanie ze specjalistą od technik komputerowych Tymoteuszem Bobrowskim. Przedszkolaki zostały zapoznane zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i zakazem kontaktów z nieznajomymi w Sieci.

Czytaj więcej...

                                          Zrzut ekranu 2014-08-31 o 18.02.42